Vertrek Medipoint, vragen aan het college

Nieuws afbeelding

Gepubliceerd op 24 maart, 2021.

Begin deze week hoorden we dat Medipoint Thuiszorgwinkel voor hulpmiddelen aan de Constantijnstraat (achterkant Huis voor Cultuur en Bestuur) per 1 april aanstaande gaat vertrekken uit onze gemeente. De reden zouden de kosten zijn.

Een thuiszorgwinkel dichtbij in onze eigen gemeente kunnen we beschouwen als een basisvoorziening. Medipoint is de plek voor advies, uitleen, verkoop en verhuur van zorg- en welzijnsmiddelen voor mensen die tijdelijk of langdurig beperkt zijn. De doelgroep is vaak minder mobiel en in het kader van zelfredzaamheid en zelfstandigheid is het belangrijk dat zij voor deze hulp terecht kunnen in de eigen gemeente. In het kader van korte lijnen met de WMO, zorgorganisaties en integrale dienstverlening is het tevens belangrijk dat deze voorziening beschikbaar blijft in onze gemeente. Daarbij is deze voorziening gevestigd op een centraal en goed bereikbare locatie.

In dit kader stellen wij het college enkele vragen. Zie de brief voor meer informatie.

Download de volledige brief vertrek Medipoint (PDF)